SARS CoV 2 - model viru

Testování COVID-19

Laboratorně diagnostické centrum PREVEDIG v Praze patří mezi laboratoře s přiděleným oprávněním Státního zdravotního ústavu (SZÚ) k testování onemocnění COVID-19.

Aktuálně dostupné diagnostické metody

PCR test

PCR test SARS-nCOV-2 (Prevedig medical s.r.o.)Odběr stěrem z nosohltanu v našich speciálně zřízených odběrových místech. Seznam a rezervační formulář s volnými termíny naleznete po kliknutí ZDE.
Výsledek do 24 hodin. (Platí i při vyžádání zpoplatněného vícejazyčného certifikátu). Zasíláme e-mail a SMS s heslem.

 

PRŮKAZ ANTIGENU laboratorní metodou s vysokou citlivostí testu (více než 97%).
Test lze použít k diagnostice onemocnění u symptomatických osob (s příznaky odpovídající onemocnění COVID-19).

Odběr stěrem z nosohltanu shodně jako pro PCR test. Seznam našich odběrových míst a rezervační formulář s volnými termíny naleznete po kliknutí ZDE.
Výsledek obvykle do 6 hodin od odběru, nejpozději do 24 hod. Zasíláme e-mail a SMS s heslem.

 

Test na antigeny (PREVEDIG medical s.r.o.)PRŮKAZ PROTILÁTEK (třídy IgG a IgM) laboratorní metodou.
Odběr žilní krve na kterémkoliv z našich standardních odběrových pracovišť. Bez rezervace termínu! Seznam po kliknutí ZDE.
Výsledek obvykle tentýž den vpodvečer, nejpozději do 24 hod. od odběru. Zasíláme e-mail a SMS s heslem.

 

Doporučené doplňkové vyšetření z krve:
STANOVENÍ HLADINY VITAMÍNU D laboratorní metodou.
Odběr žilní krve na kterémkoliv z našich standardních odběrových pracovišť. Bez rezervace termínu! Seznam po kliknutí ZDE. Stanovení lze provést z jednoho odběru spolu s průkazem protilátek.

 

e mailDoručení laboratorního nálezu – elektronická komunikace 

Před samotným odběrem nám sdělíte Vaši e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu. E-mailem Vám zašleme odkaz ke stažení výsledku a na mobil SMS s heslem/kódem pro odemčení a okamžité stažení pdf souboru s laboratorním nálezem.

 

Úhrada ceny vyšetření

Obecně v České republice platí, že pokud je laboratorní vyšetření zdůvodněně vyžádáno ošetřujícím lékařem (praktický lékař, lékař specialista, lékař epidemiolog z KHS apod.) a pokud jste zároveň pojištěncem zdravotní pojišťovny v ČR, hradí za Vás laboratorní vyšetření zdravotní pojišťovna z veřejného zdravotního pojištění podle sazebníku zdravotních výkonů definovaného vyhláškou nebo jiným právně závazným předpisem.

Pokud není vyšetření vyžádáno lékařem, můžete si jakoukoliv péči uhradit podle ceníku jako tzv. samoplátce. Ceny jsou smluvní a individuálně o nich rozhoduje laboratoř. Zároveň platí výjimka, že některé ceny jsou speciálním opatřením regulovány státem. 

Novinky

12.11.2020

Změny v provozu odběrových pracovišť v listopadu 2020

Odběrové pracoviště Lety bude mít od 1.12. novou provozní dobu 8:00 - 12:00. Odběrové pracoviště Tenisová bude mít z provozních důvodů otevřeno jen od 7:00 do 10:00.  Odběrové pracoviště Nad Spádem zůstává otevřeno jen pro těhotné. V pondělí 16.11. nově otevíráme odběrové pracoviště pro odběr biologického materiálu na vyšetření COVID-19 v Teplicích. Bližší informace zde.

06.11.2020

Nová odběrová místa na vyšetření COVID-19

V pondělí 9.11. otevíráme na parkovišti bazénu Jedenáctka na pražském Chodově nové odběrové místo drive-in (odběr z auta) pro odběr biologického materiálu na vyšetření COVID-19. Na vyšetření se můžete objednat zde. A v úterý 10.11. otevíráme na parkovišti Aquacentra Šutka v Praze 8 další odběrové místo drive-in. Zde se můžete objednat. 

Naše pobočky:

Odběrová místa

Joomla templates by a4joomla